شواهد و مدارک علمی

مستندات

شواهد علمی سابلیمینال
چه شواهد و مدارکی اثبات می کنند که بنای سابلیمینال (subliminal) بر پایه علم چیده شده است؟

در ادامه می توانید با سابلیمینال و هرآنچه که در ورای آن است، از دیدگاه علم آشنا شوید شواهد و مدارک علمی که ثابت می کند علم سابلیمینال بسیار گسترده تر از تصورات شما است . فراموش نکنید که هرگاه سوالی داشتید، ما اینجاییم تا هرچه سریع تر پاسخگوی شما باشیم.

به صفحه ما در مورد تحقیقات سابلیمینال خوش آمدید.
اما قبل از اینکه به آن بپردازیم ، آگاه باشید: اگر شما به پیام های فرعی اعتقاد ندارید یا تغییر شخصی نمی خواهید ، احتمالاً آنها برای شما مؤثر نیستند. شما باید یک ذهن باز و مثبت داشته باشید و باید شخصاً بخواهید تغییر دهید.

با ذکر این مطلب ، ما می خواهیم سالها اطلاعاتی را که خودمان خوانده ایم با شما به اشتراک بگذاریم – همان اطلاعاتی که ما را از شنیدن صدای زیرآستانه ای هیجان زده کرده و به ما الهام شده تا تجربیات شخصی خودمان را از طریق استفاده ازاین سابلیمینال (subliminal) ها به شما برسانیم.

تلاش های ما از تغییرات و نتایجی که تجربه کردیم و شگفت زده شدیم ، در نهایت به یک ترک صوتی حرفه ای و دقیق با استفاده از تکنیک های خود را که طی 10 سال گذشته تجربه کردیم تبدیل شد.

مرور کلی

قبل از اینکه به برخی تحقیقات پژوهشی خاص بپردازیم که نشان می دهد پیام های پنهان یا سابلیمینال (subliminal) چگونه می توانند از نظرعلمی به بهبود ما کمک کند ، در اینجا چند مورد از مواردی که وجود دارد به طور کلی ماهیت پیام های پنهان را نشان می دهد ، و این اطلاعات بدون دانش ما واقعاً می توانند وارد ذهن ما شوند!

شواهد و مدارک علمی
شواهد و مدارک علمی

ادراک اساسی بدون آگاهی از درک امکان پذیر است

محقق Ed Ed Kazdin برخی تحقیقات را در مورد ادراک جمع آوری کرده است، اولین مورد قابل توجه در مورد بیماران جراحی که تحت بیهوشی قرار گرفته اند بود.در حال حاضر ماهیت یک بیهوشی قوی این است که اطمینان حاصل کند بیمار کاملاً بیهوش است و از همه وقایع آگاهی ندارد.به عبارت ساده ،یک بیمار که بیهوش است درک آگاهانه ندارد.

در این تحقیقات در زمانی که بیمار بیهوش بوده هدفونی در گوش این فرد قرار داده شده و دو کلمه در حال تکرار شدن “گناه” و ” افتخار” در گوش بیمار پخش شد.

بعد از انجام عمل جراحی هنگامی که بیمار به هوش آمد از او خواستن اولین کلمه که با گ و ا شروع می شود و به ذهنت میرسد را پر کن.

ا….

گ….

شما چی فکر می کنید؟

دقیقا گناه و افتخار نوشته شد در صورتی که می دانید کلمات بسیار زیادی می تواند با حروف گ و ا شروع شود.

این بدان معنی است که با توجه به اینکه بیماران تحت بیهوشی هیچ درک آگاهانه ای از محیط بیرونی ندارند ، ولی اطلاعات شنیداری بدون هیچ گونه آگاهی آگاهانه ای قابل درک هستند.

این در واقع اولین قطعه تحقیقاتی بود که در این ضمینه انجام شد، و ما واقعاً هیجان زده بودیم تا خودمان را به بهترین شکل تغییر دهیم..

صوتی که به صورت زبانی انتقال داده می شود به ذهن ناخودآگاه می رسد.

اد چندین مطالعه تحقیقاتی را گردآوری کرد که در آنها نتیجه گرفته شد که افکار ، احساسات و اعمال افراد می توانند تحت تأثیر اصوات پردازش شده و بدون هیچ گونه آگاهی تاثیر پذیر باشد.

در این مطالعات به سادگی از افراد سؤال می شد که آیا از ادراک آگاهی دارند یا نه.

به عنوان مثال ، از فایل صوتی سابلیمینال subliminal استفاده شد. حروف الفبای یا اعداد چنان ضعیف زمزمه می شدند که ناظران ادعا می کردند که قادر به شنیدن هیچ صدایی نیستند. برای آزمایش اینکه آیا آنها هنوز به طور ناخودآگاه درک می کنند که چه شنیده می شود، از ناظران خواسته شده است که درباره محرک ها حدس بزنند.

از افراد خواسته شد تا حدس بزنند که آیا حروف یا رقمی گفته شده است.

نتیجه خیره کننده بود ناظران انتظار این درصد از حدس های صحیح در مورد فایل صوتی “سابلیمینال” که صدای خاصی از آن شنیده نمی شد متعجب بودند. بنابراین ، علی رغم گفته های افراد آنها از درک محرک ها بی اطلاع بودند ، اما حدس های آنها حاکی از این بود که آنها در واقع اطلاعات کافی را برای درک حدس های دقیق در مورد محرک ها درک می کنند.

این شیوه آزمایش 100 بار بار تکرار شده است و هنگام گردآوری ، آنها هیچ تردیدی که ما می توانیم محرک صوتی سابلیمینال (subliminal) را درک کنیم.

مردم می گویند که آنها چیزی نمی توانند بشنوند ، اما اطلاعات به ذهن ناخودآگاهشان می رسد.

”ین ژورنال رسمی روانشناسی است که برای تحقیقات اد نوشته شده است: منبع: AE Kazdin (Ed.) ، دائرopالمعارف روانشناسی (جلد 7 ، صفحه 497-499). نیویورک: انتشارات دانشگاه آکسفورد ، 2000. مقاله کامل تحقیق را می توانید در اینجا بخوانید” 

این دو مطالعه به ما نشان دادند که 1. درک بدون آگاهی امکان پذیر است ، و بطور خاص اینکه صدای زیرساختی به ذهن ناخودآگاه می رسد.

محققان بریتانیایی پیامهایی را نشان داده اند که از آنها آگاه نیستیم و می توانند علامتی بر روی مغز بگذارند

محققان دریافتند که به طور خلاصه پیامهای زیرآستانه ای آنقدر سریع عمل می کنند که مردم حتی آگاهانه متوجه آن نمی شود ، با این وجود فکر خود را تغییر داده اند!

پروفسور لاوی معتقد است که توانایی ناخودآگاه ، برای گرفتن سیگنالهای زودگذر می تواند به عنوان روشی برای اخطارهای زودگذر ایجاد شود.

وی گفت: “واضح است ، فواید تکاملی برای پاسخ سریع به اطلاعات عاطفی وجود دارد.” “ما نمی توانیم منتظر بمانیم تا هوشیاری خود را به دست آوریم ، اگر ببینیم شخصی با چاقو به سمت ما می دود یا اگر در شرایط آب و هوایی بارانی یا مه آلود رانندگی می کنیم و یک علامت هشدار دهنده” خطر “را مشاهده می کنیم.”

پروفسور لاوی معتقد است که این تحقیق نشان می دهد که پیام ها می تواند مورد استفاده در بازاریابی را برای انتقال پیام ها ، هم برای تبلیغات و هم برای اعلامیه های خدمات عمومی مانند کمپین ها استفاده شود.

* این مقاله از “تلگراف” ، یک روزنامه گسترده از انگلستان گرفته شده است.

تبلیغات پنهانی نشانه های خود را روی مغز می گذارد

محققان دانشگاه کالج لندن اولین شواهد فیزیولوژیکی را یافتند که نشان می دهد تصاویر نامرئی سابلیون باعث جلب توجه مغز در سطح ناخودآگاه می شوند. پیام گسترده تر این مطالعه ، که در کتاب زیست شناسی کنونی منتشر شده است ، این است که تکنیک هایی از قبیل تبلیغات غیرقانونی که اکنون در بریتانیا ممنوع است اما هنوز هم در ایالات متحده آمریکا قانونی است ، مطمئناً نشان های خود را روی مغز می گذارد.

با استفاده از fMRI ، این مطالعه بررسی کرد که آیا تصویری که از آن آگاهی ندارید – اما تصویری که به شبکیه می رسد – تأثیر فعالیت مغزی در قشر بینایی اولیه ، بخشی از لوب اکسیژن دارد.

مغز افراد نیز حتی وقتی از دیدن آن آگاه نبودند ، به جسم پاسخ می دادند. این تحقیق نشان می دهد وقتی مغز شما توانایی توجه به یک تصویر را نداشته باشد ، حتی تصاویری که بر روی ناخودآگاه ما عمل می کنند ، به سادگی ثبت نمی شوند. “

دکتر بهادر بهرامی ، از انستیتوی علوم اعصاب شناختی UCL و گروه روانشناسی UCL ، گفت: “آنچه در اینجا جالب است این است که مغز شما کارهایی را انجام می دهد که شما حتی از آن آگاه نیستید و حتی نمی توانید از آن آگاه شوید.”

* این مقاله از “Science Daily” ، ناشر تحقیقات علمی آنلاین گرفته شده است.

پیام های سابلیمنال باعث فروش بیشتر در  فروشگاه می شوند

در سال 1979 ، تقریباً 50 فروشگاه در ایالات متحده و کانادا از پیام های زیرساختی بر روی سیستم های موسیقی خود استفاده کرده اند که منجر به کاهش قابل توجهی در هر دو فروشگاه فروشی مشتری و سرقت کارمندان شده است.

یکی از فروشگاه های زنجیره های ساحل شرقی در طی یک دوره نه ماهه 600000 دلار پس انداز کرده است.

یکی دیگر از داستان های وال استریت ژورنال در سال 1980 اظهار داشت که ارسال پیام های زیر ساختی یک سوپر مارکت نیواورلئان توانسته به کمترین زمان در طی 6 ماه استفاده به 50،000 دلاردست یابت و در هر دوره ماهانه به 13،000 دلار دست یافته

” این مقاله از “مجله تایم” ، یک مجله برتر هفتگی آمریکایی گرفته شده است.