پاکسازی ذهن و ضمیر ناخودآگاه

پاکسازی ذهن و روح تمام متود های پاکسزای ، هواوپونوپو و eft را در این صفحه خواهید دید وسائل فنگ شویی کتاب های پاکسازی در اینجا

پاکسازی ذهن و ضمیر ناخودآگاه یکی از اصول اساسی برای جایگزنی باور های جدید و برنامه ذهنی جدید است.در دنیای امروز روش های پاکسازی مختلفی وجود دارد از وسائل پاکسازی تا پاکسازی هو اوپونوپونو و پاکسازی EFT
شاید بهترین کار قبل از ایجاد تغییرات اساسی در باور های خودتون نیاز به پاکسازی ذهنی داشته باشید ما در اینجا جدید ترین روش های پاکسازی ذهن و پاکسازی ضمیر ناخودآگاه را به رشته تحریر در خواهیم آورد و آخریت مقالات خارجی را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

مناجات مورنا

ای روح الهی، ای فراآگاه
لطفا اصل و جوهره احساسات و افکار مرا دریابید
خلاها را با باور ، احساس یا فکر مطلوب نظرتان پر کنید
تک تک سطوح ،لایه ها ،ابعداد و جوانب مرا به اصل خویش بازگردانید
آن را با حقیقت خداوند مقایسه کرده و کاملا برطرف نمایید
از تمامی نسل های زمان و ابدیت گذر کنید
تک تک حوادس و اتفاق ها را برآن اساس شفا بخشید
لطفا این کار را مطابق با خواست الهی انجا دهید تا در لحظه حال حضور یابیم
پر از نور حقیقت ، مملو از آرامش و عشق الهی
سرشار از حس بخشش خودم ، به خاطر برداشت های نادرستم
و نیز بخشش تک تک افراد ، مکان ها، شرایط و اتفاق های که در شکل گیریاین افکار و احساسات من نقش داشته اند

مناجات آرامش من

بر تو باد آرامش ، تمام آرامش من  ** آرامشی من است ، آرامشی که من هستم ** آرامشی برای همیشه ، حالا و تا ابد و حتی فرا تر از آن **  آرامش من که به شما می بخشم ** آرامش من که برایتان به میراث می گذارم ** نه آرامش جهان بلکه فقط آرامش من ** آرامش من

چوپرا می‌گوید:

«خودِ برتر تحت تأثیر انتقاد قرار نمی‌گیرد،از مشکلات نمی‌ترسد و خودش را از هیچ کس کمتر نمی‌داند.با این حال فروتن است و خودش را برتر از کسی نمی‌داند.چون می‌داند که همه‌ی انسان‌ها در سیرت،یکی و در صورت متفاوت هستند».

 

“دکتر هولن می گوید:”

دیگران مقصر نیستند ، خود فرد هم مقصر نیست ،مشکل از برنامه ها است(ناخودآگاه)

“جو ویتالی می گوید:”

مسئولیت تام یعنی پذیرفتن تمام مسئولیت،حتس مسدئولیت افرادی که به زدگی شما وارد می شوند و مشکلاتشان، چون مشکل آنها مشکل شما هم هست.

“دکتر هولن می گوید:”

مقصر دانستن دیگران بسیار آسان‌تر از پذیرش مسئولیت کامل است. اما طبق آنچه با دکتر لن گفتیم، من شروع کردم به درک اینکه درمان کردن برای او و در روش هواوپونوپونو، یعنی اینکه عاشق خودت باشی. خودت را دوست داشته باشی.

ایهالیاکالا هولن

“جو هولن می گوید:”

جالب تر از همه اینکه اختیار دست ما نیست،اختیار و قصد همه توهماتی بیشتر نیستند. چه کسی تصمیم گیرنده است؟ خاطره و الهام که یکی گل و دیگر خار است! هردو این ها به شدت بر روی روح بشر تاتیر گذارند، تاتیر گذار به معنای واقعی کلمه

اینستاگرام ، یوتیوب ، فیس بوک و توئیتر را دنبال کنید

چرا نیاز به پاکسازی ذهن  و مدیتیشن دارید؟

می توانید چند لحظه از میز کار یا لیست کارهایی که انجام می دهید فاصله بگیرید و کاری را تمرین کنید تا خود را به زمان حال بازگردانید.

1. با پاکسازی ذهن و مدیتیشن به راحتی استرس خود را می توانید کنترل کنید

استرس، آمیگدالای مغزتان را تحریک می‌کند و آن را در شرایطی قرار می‌دهد که به آن «مغز خزنده» می‌گویند. آمیگدالا در بخش قدامی مغز است که مربوط به ترس و هیجان بوده و عملکرد اصلی آن کمک به بقاست. استرس زیاد می‌تواند محرکی است که باعث می‌شود آمیگدالا وارد فعالیت شود و همین زمان است که فرد اصطلاحا اختیار از کف می‌دهد دچار احساسات گیج کننده و آشفته‌ی کننده‌ای چون ترس یا خشم می‌شود. تصور کنید درگیر یک مجادله‌ی شدید هستید یا تا سر حد مرگ از چیزی که آزارتان داده می‌ترسید.

2. به راحتی می توانید تصمیمات مهم  و خوب بگیرید

اگر اغلب اوقات استرس دارید پس حتما لحظات زیادی در زندگی داشته‌اید که بخاطر استرس تصمیمات بد و نادرستی گرفته‌اید. مثلا ممکن است جزئیاتی مربوط به یک پروژه‌ی مهم را فراموش کرده باشید و برای‌تان درد سر شده باشد یا اشتباه بزرگی مرتکب شده باشید که تاثیر منفی بر دیگران گذاشته باشد، به هر حال این تجربه را دارید که زمانهایی که روبراه نیستید چه اتفاق‌هایی ممکن است بیفتد.

3. با پاکسازی موتور های مغز شما به شدت فعال می شوند!

تمام چین و چروکهایی که روی سطح بیرونی مغز می‌بینید برای این بوجود آمده‌اند تا سرعت ارتباطات سلولی مغز را افزایش بدهند. از آنجاییکه مغز در درون جمجمه فضایی برای بزرگتر شدن ندارد، با تشکیل چین خوردگیها، توان عملکرد خود را افزایش می‌دهد.

4. احساسات خوب و خوشحالی دوباره در شما زنده می شود

اگر حس سرخوشی دونده‌ها را تجربه کرده باشید پس می‌دانید ترشح اندورفین در مغزتان در روح و روان‌تان غوغا می‌کند. اندورفین، فرارسان عصبی است که بدن از آن به عنوان مسکنی طبیعی استفاده می‌کند. ضمنا اندورفین، مسئول حس شادی و شادمانی است که گهگاه سراغ‌تان می‌آید.

5.قدرت حافظه و یادآوری شما به شدت افزایش پیدا می کند

فرض کنید قرار است چیزهای زیاد از فروشگاه خریداری کنید و یادداشتی هم همراه نمی‌برید. زمانی که به فروشگاه می‌رسید یک سری از چیزها را فراموش می‌کنید. این زمانی است که توانایی حافظه‌ی فعال‌تان افت کرده است. شما وقتی از حافظه‌ی فعال خود استفاده می‌کنید که نیاز دارید چیزی را به ذهن بسپارید تا در آینده‌ای نزدیک سراغش بروید. مشکل این است که گاهی وقتی که به این اطلاعات نیاز داریم، از دست‌شان می‌دهیم.

6. اتفاقات و مسائل زندگی را به راحتی حل می کنید

وقتی مغزتان درگیر مسئله‌ای چالش برانگیز می‌شود نیاز به مهارت ِ تمرکز روی مهمترین‌ اطلاعات در میان انبوهی از اطلاعات دارد. فرض کنید در یک مهمانی شلوغ و پُر سروصدا با دوست‌تان در حال صحبت هستید. اگر مغز شما نتواند محرک‌های حواس پرت‌کُن اطراف‌تان را شناسایی و دفع کند تا بتوانید روی دوست‌تان متمرکز شوید، با انبوهی از دریافتهای حسی روبرو خواهید شد. شما باید بتوانید تعیین کنید چه چیزی از همه مهمتر است که روی آن تمرکز کنید.

7. ناراحتی و کسلی و غم و اندوه نمی تواند به شما راهی پیدا کند

آزمایشات نشان داده که مدیتیشن به اندازه‌ی داروهای ضد افسردگی موثر است. در یک بررسی معلوم شد افراد بعد از چهار ماه مدیتیشن احساس می‌کردند می‌توانند مصرف داروهای ضد افسردگی را متوقف کنند. حتی اگر شما دچار افسردگی بالینی نباشید باز هم مدیتیشن کمک‌تان می‌کند زمانهایی که غمگین و اندوهگین هستید، حال‌تان را بهتر کنید.

8. مغزتان جوان می‌ماند 

بیشتر نورونهای مغز با قشر خاکستری محاط شده‌اند. حافظه، هیجانات، گفتار، تصمیم گیری و خود کنترلی در قشر خاکستری روی می‌دهند. بعد از 30 سالگی، مغز شروع می‌کند به کوچک‌ شدن اما شواهد نشان می‌دهد آنهایی که مغزشان را با تمرینات مداوم مدیتیشن درگیر می‌کنند می‌توانند از کوچک شدن مغزشان جلوگیری کنند.

9. کنترل بیشتری بر امور خواهید داشت

اگر تحت رژیم هستید و اغلب وسوسه می‌شوید بستنی بخورید یا اگر قصد ترک سیگار را دارید و نمی‌توانید بر تمایل‌تان به سیگار غلبه کنید، پس احتمالا مدیتیشن می‌تواند همان چیزی باشد که برای تقویت خود کنترلی‌تان به آن نیاز دارید. مدیتیشن می‌تواند به افراد کمک کند انواع اعتیادها را کنار بگذارند.

10. انعطاف پذیری محیطی بیشتری خواهید داشت

انعطاف پذیری ادراکی، عملکردی حیاتی است که به توانایی ِ انطباق پذیری رفتاری در واکنش به تغییرات روی داده در محیط گفته می‌شود. تصور کنید زندگی در کشوری جدید را شروع می‌کنید؛ میزان انعطاف پذیری ادراکی شما تعیین خواهد کرد که با چه سرعتی خودتان را با شرایط جدید وفق می‌دهید، مثلا اینکه به عنوان راننده در سمت راست اتومبیل بنشینید، زبان بومی را فرا بگیرید و با فرهنگ جدید سازش پیدا کنید.

مطالعات نشان داده افرادی که مدیتیشن می‌کنند از انعطاف پذیری ادراکی بالاتری برخوردارند.